Walory przyrodnicze Zaniemyśla

Posted on 3 lutego 2017

Zaniemyśl to malownicza wioska, która skrywa się skromnie w województwie wielkopolskim pod Poznaniem. To licząca ponad dwa tysiące mieszkańców miejscowość, która jest odwiedzana przede wszystkim przez Poznaniaków, jednak w okresie letnim przyjeżdża tu znacznie więcej turystów z całego regionu, aby odpocząć na łonie natury, gdyż to ona stanowi największą atrakcję, która cieszy oczy gości. Wioska położona jest nad malowniczym i niezwykle ciekawym Jeziorem Raczyńskim, które wygląda niewinnie i zwyczajnie. Tymczasem w jego centrum, znajduje się Wyspa Edwarda, która stanowi prawdziwe serce wioski. To właśnie ona jest areną, odbywających się słynnych na cały kraj Bitew Morskich. Ta impreza organizowana w okresie wakacyjnym przyciąga tłumy turystów. Nie brakuje tu wielu atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mogą rozładowywać swoją energię na specjalnie przygotowanych placach, dmuchanych zamkach. Liczne pokazy, czy to na lądzie, czy wodzie gromadzą całe rodziny. Widowiskom towarzyszą koncerty, festiwale, a zabawy taneczne pod gołym niebem trwają do samego rana!

Zaniemyśl to niezwykle spokojna miejscowość, która rzadko tętni życiem. Cisza i spokój są spotykane niemalże na każdym kroku. W tak wspaniałej scenerii, gwarantującej komfortowy relaks na łonie natury położonych jest kilka przytulnych ośrodków noclegowych [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zaniemysl,0.html], które idealnie wtapiają się w leśne otoczenie. Jednym z bardziej nowoczesnych, a zarazem popularniejszych obiektów noclegowych jest klimatyczna "Villa Orzech". Pensjonat oferuje przestronne oraz elegancko urządzone wnętrza. Kilkuosobowe pokoje wyposażone są w łazienki z prysznicem, telewizor, a także kuchenkę internetową. Ponadto willa oferuje darmowy dostęp do Internetu bezprzewodowego, z którego można korzystać na terenie całego obiektu. Na uwagę zasługują piękne wnętrza, które idealnie oddają domową atmosferę, połączoną z domieszką nowoczesności oraz regionalnej kultury. Jest tam pięknie urządzony ogród, który jest równie doskonałym miejscem do relaksu, jak i spożywania posiłków w towarzystwie śpiewu ptaków. Pensjonat znajduje się w centrum wioski, w pobliżu jeziora, a także sklepów i przystanków autobusowych. Ceny za dobę w tym klimatycznym ośrodku zaczynają się już od około 80 złotych. Każdy kto pragnie odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu powinien odwiedzić urokliwy i niewielki Zaniemyśl, który urzeka swą gościnnością i malowniczymi walorami przyrodniczymi.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>