Urlop w Sejnach – co warto zobaczyć

Posted on 30 listopada 2016

Malownicze Sejny leżące w województwie podlaskim nieopodal granicy polsko-litewskiej są miastem, które zyskuje coraz większą popularność wśród wczasowiczów szukających miejsca, w którym warto spędzić wakacyjny urlop. Piękne krajobrazy, liczne zabytki oraz możliwość spędzenia czasu aktywnie z pewnością mają wpływ na fakt, że Sejny zyskują wśród wielu osób doskonałą opinię jako miejscowość letniskowa.

Atrakcje Sejn

Bazylika Nawiedzenia NMP – powstały w 1760 roku kościół jest ważnym miejscem dla mieszkańców Sejn. Dzieje się tak, ponieważ najistotniejszą częścią bazyliki jest figura Matki Bożej, która powstała na przełomie XIV i XV wieku. Figura przechowywana jest w kaplicy północnej.

Klasztor dominikański – budynek, który ściśle przylega do wspomnianej już bazyliki. Jego historia sięga XV wieku. Budowa klasztoru trwała kilkadziesiąt lat. Dominikanie przebywali w klasztorze do momentu, w którym rozpoczął się trzeci rozbiór Polski. Dzisiaj na terenie budynku o imponujących rozmiarach i bryle przypominającej raczej zamek niż klasztor, podziwiać można obiekty, których historia ma kilkaset lat. Aktualnie klasztor jest remontowany, ma w nim powstać muzeum etnograficzne.

Ścieżki rowerowe i trasy piesze – piękne okolice Sejn są wolne od zakładów przemysłowych, nie brakuje tam natomiast ścieżek rowerowych oraz pieszych, dzięki którym można spędzić czas aktywnie podziwiając jednocześnie malownicze krajobrazy.

Targ – w Sejnach we wtorki i piątki odbywa się targ, na którym można kupić świeże sery, ale także chleb z kminkiem czy owoce. Bliskość ekologicznych gospodarstw rolnych sprawia, że warto spróbować tych smakołyków.

Gospoda – w której można przekonać się jak smakują typowe litewskie potrawy. Warto skorzystać z tej okazji, bowiem niewiele miejsc w Polsce serwuje bliny czy kartacze przygotowane wg tradycyjnego, litewskiego przepisu.

Baza noclegowa

Łatwo zauważyć, że Sejny to miasto, gdzie nie brakuje atrakcji, które zainteresują każdego wczasowicza. Miejscowość może się poszczycić nie tylko licznymi atrakcjami, ale także solidną bazą noclegową, na czas urlopu można bowiem zatrzymać się w hotelu, ale także w jednym z gospodarstw agroturystycznych czy w komfortowej prywatnej kwaterze. Najtańsze noclegi w Sejnach można znaleźć już za około 35 złotych.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>