Urlop w Górach Kaczawskich – dlaczego warto?

Posted on 30 października 2016

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się, gdzie warto spędzić nadchodzący urlop, rekomendujemy malownicze Góry Kaczawskie. To region, który nie przypadkiem od lat cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Przede wszystkim Góry Kaczawskie to miejsce, gdzie można cieszyć się pięknymi widokami oraz nienaruszoną przyrodą. Na terenie Gór Kaczawskich funkcjonuje kilka parków krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody. A to nie wszystko. Pamiętajmy i o tym, że w tym rejonie można dość łatwo znaleźć noclegi o odpowiednim standardzie. Noclegi w Górach Kaczawskich to bardzo zróżnicowane oferty – baza noclegowa tego regionu obejmuje zarówno opcje ekonomiczne, jak i bardziej ekskluzywne. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Góry Kaczawskie to niezbyt wysokie pasmo górskie, którego średnia wysokość wynosi zaledwie 600 m n.p.m. Długość pasma to 30 km. Najwyższym szczytem w Górach Kaczawskich jest Skopiec, którego wysokość wynosi 724 m. Z pewnością warto go odwiedzić podczas urlopu w tym rejonie. Wszystkie cztery grzbiety Gór Kaczawskich to stosunkowo rozległe masywy, wyróżniające się swoją dość mocno urozmaiconą linią grzbietową, a do tego naprawdę łagodnymi zboczami. To wspaniałe miejsce na wędrówki górskie. Warto podkreślić, że w tych rejonach stosunkowo często można spotkać na trasie swoich pieszych wycieczek malownicze skałki z zieleńców, marmurów, łupków, diabazów, piaskowców itd. A to jeszcze nie wszystko. W Górach Kaczawskich od wieków działały kamieniołomy. Do dziś możemy spotkać wiele pozostałości ich pracy – charakterystyczne wapienie to jeden z bardziej typowych elementów rzeźby terenu. Podczas urlopu w tym miejscu warto udać się chociażby na Górę Połom, gdzie w zasadzie ze wszystkich stron znajdują się charakterystyczne pionowe ściany wyrobisk. To widok, który naprawdę robi wrażenie.

Nie każdy wie, że Góry Kaczawskie oraz Pogórze Kaczawskie to regiony, w których można spotkać się z naprawdę urozmaiconą, niezwykłą fauną oraz florą. Jako ciekawostkę można dodać, że Góry Kaczawskie to miejsce występowanie motyli dziennych. Góry Kaczawskie to miejsce, gdzie możemy spotkać np. rzadkie gatunki, czyli modraszka itd. Na terenie gór występuje ponad 150 różnych gatunków ptaków. Oprócz tego zamieszkują ten teren także liczne ssaki. Do bardziej cenionych gatunków należą nietoperze, w pobliskich jaskiniach występuje 10 gatunków.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>