Unieście – dobry wybór na letnią zabawę

Posted on 16 marca 2017

Unieście jest wsią położoną w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno. Jest to mała miejscowość licząca około tysiąca mieszkańców zameldowanych tam na stałe. To zimą, bo latem tą niewielką wieś odwiedzają tysiące turystów z całego kraju, którzy są spragnieni zabawy, piasku, wody i słońca. Unieście jest połączone praktycznie z Mielnem, które jest letnią stolicą rozrywki w Polsce. Unieście, tak jak i Mielno, o którym już opowiadalismy, wybierane jest najczęściej przez ludzi młodych, którzy lubią nocne zabawy w klubach i dyskotekach.

W ciągu dnia w Unieściu oblegana jest plaża, na której wyznaczone jest strzeżone kąpielisko numer 221, które ma długość stu metrów wzdłuż linii brzegowej. Chętnie odwiedzany i fotografowany jest też port rybacki, znajdujący się przy plaży w Unieściu. Jest on wyposażony w dalbę wyciągową, akwatorium i miejsce na plaży, gdzie kutry są wyciągane na brzeg. To właśnie przy nich turyści chętnie się fotografują. W Unieściu znajduje się również Jezioro Jamno, które jest dziewiąte pod względem wielkości w Polsce i trzecie w województwie zachodniopomorskim. Powierzchnia jego lustra wynosi nieco ponad dwa tysiące dwieście hektarów. Na jeziorze można uprawiać każdy możliwy sport wodny. Latem przez Jezioro Jamno przepływają też statki wycieczkowe, które przewożą turystów i mieszkańców Koszalina, spragnionych morskich kąpieli. Nad jeziorem również znajdują się bary i miejsca, gdzie można odpocząć, napić się czegoś i zjeść w przerwie pomiędzy wodnymi szaleństwami. Unieście jest miejscem, gdzie można znaleźć rozrywkę w każdej możliwej postaci. Dyskoteki, które w nocy świecą tysiącami świateł nie stanowią problemu dla mieszkańców. Jest to dla nich możliwość, którą każdy wykorzystuje na zarobek.

Praktycznie w każdym domu można znaleźć pokój do wynajęcia. Baza noclegowa i gastronomiczna jest dobrze rozbudowana, a ceny noclegów w Unieściu są tak różne, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Rezerwacji można dokonać przez internet – wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „noclegi Unieście”. Jeśli więc liczymy na dobrą zabawę i dużo atrakcji, to Unieście jest doskonałym miejscem na letni pobyt. Trzeba jednak się nastawić na to, że to miejsce nie zasypia nigdy i raczej nie dane nam będzie odpocząć w ciszy.

Bez kategorii


 1. jacek81 pisze:

  Wypad nad jezioro jest super alternatywą dla morza. Można skorzystać z kilku fajnych atrakcji

 2. Worden pisze:

  Jest sporo taniej niż w Mielnie, chociaż niedaleko 😉

 3. geralissimo pisze:

  Kąpielisko i plaża bez zarzutu, można przyjemnie spędzać czas w miłym otoczeniu

 4. Marta976 pisze:

  Na nocleg w Unieściu wybraliśmy się z przyjaciółmi, to były nasze pierwsze wakacje bez rodziców i chyba dlatego tak miło je wspominam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>