Specyfika Kątów Rybackich

Posted on 7 listopada 2016

Kąty Rybackie to niewielka wieś na Mierzei Wiślanej, oblewana z jednej strony Morzem Bałtyckim, a z drugiej Zalewem Wiślanym. Miejscowość administracyjnie należy do województwa pomorskiego i jest jednym z najbardziej cenionych ośrodków wypoczynkowo-turystycznych w tym regionie. Znajdują się tutaj liczne miejsca noclegowe (całość na Meteorze), piaszczyste plaże, wypożyczalnie sprzętu wodnego, a w niedalekiej okolicy szkółki windsurfingowe. Nadmorska miejscowość posiada kilka smażalni ryb, które serwują świeżo łowioną rybę morską.

W Kątach Rybackich znajduje się bardzo ciekawa i warta odwiedzin placówka kulturalna – Muzeum Zalewu Wiślanego, które jest oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego. Na początku swojego istnienia były osadą rybacką, jednak ludność osiedlająca osadę zaczęła obok rybołówstwa zajmować się rozwojem bazy turystycznej, dzięki czemu już po I wojnie światowej do miejscowości zawitali pierwsi letnicy. Podczas II wojny światowej miejscowość niestety poważnie ucierpiała. W 1957 roku w ramach ochrony środowiska naturalnego, otwarto Rezerwat Ornitologiczny, zajmujący się ochroną występujących w tym regionie naturalnie, jednak zagrożonych wyginięciem ptaków jakimi są czapla siwa, oraz kormoran czarny. Dzisiaj jest to największy w Europie rezerwat tego typu, co jest niebywałą i wartą zobaczenia atrakcją turystyczną.

W oddalonej o 15 kilometrów Krynicy Morskiej, znajduje się także kilka ciekawszych atrakcji turystycznych jak popularna latarnia morska, minigolf, czy wspomniana już wcześniej szkółka windsurfingowa, oraz kitesurfingowa. Miejscowość praktycznie w całości utrzymuje się z turystyki. Fundusze są przeznaczane na rozwój kultury i bazy turystycznej w Kątach Rybackich. Atrakcyjne położenie osady sprawiło, że dzisiaj ściągają do niej setki letników, a co za tym idzie – noclegi w miejscowości wciąż muszą się rozwijać. Miejscowość jest coraz to bardziej znana na krajowym rynku turystyki, wczasowicze zostawiają w Kątach Rybackich, co roku w sezonie letnim, bardzo dużo pieniędzy, które pozwalają na rozwój kultury w tej małej miejscowości.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>