Skorzęcin – dobre miejsce wypoczynku

Posted on 1 listopada 2016

Skorzęcin to bardzo urokliwy kompleks turystyczny położony w województwie wielkopolskim. Jest znakomicie zlokalizowany w samym środku lasów, a cały kompleks zajmuje ponad 50 hektarów. Znajdują się tam luksusowe hotele, ale w większości przeważają ośrodki wypoczynkowe i domki letniskowe. Jednak Skorzęcin jest położony bardzo blisko Gniezna, Poznania i Biskupina dlatego też nadaje się świetnie jako miejscowość wypadowa w okolicę. Położenie nad dwoma jeziorami i wśród lasów to znakomity atut miejscowości. W dodatku jest to okolica bardzo bogata w atrakcje. Odbywa się tu corocznie wiele imprez, takich jak: modelarskie zawody łodzi żaglowych, wystawa psów, zloty samochodowe, a również turnieje dla każdego – w siatkówkę i koszykówkę.

Około 2 kilometry od głównego ośrodka znajduje się gospodarstwo agroturystyczne. Znajdziemy tam miejsca noclegowe, ale również stajnie i konie. Można skorzystać tam z lekcji jazdy konnej na padoku, ale i po okolicznych lasach. Dużym zainteresowaniem również cieszą się wycieczki bryczkami. Bardzo blisko, ale już tak na dojazd samochodem znajduje się "Zaurolandia". Jest to największy park dinozaurów w Polsce i zarazem jeden z największych w całej Europie. Co ważne park jest czynny przez cały rok, tak więc można się tam wybierać w dowolnym okresie. Również znakomitym pomysłem będzie jednodniowy wyjazd do oddalonego o niecałe 30 minut drogi samochodem Biskupina. Jest to jedna z najpopularniejszych w Europie Środkowej osad archeologicznych. Badania rozpoczęto tu jeszcze przed drugą wojną światową. Odkryto tu stare zabudowy i osiedla zachowane w stanie praktycznie idealnym, jeśli patrząc na ich wiek – ponad 2500 lat. Dzisiaj możemy zobaczyć znakomicie zrekonstruowaną wioskę, w której naprawdę żyli ponad 2500 lat temu ludzie. W dodatku jest tam mnóstwo atrakcji, jak sklepy z pamiątkami, możliwość strzelania z łuku czy różnego rodzaju pokazy i przedstawienia. Nie bez powodu Biskupin jest nazywany polskimi Pompejami.

Podsumowując – znakomicie rozwinięta baza noclegowa, przepiękna przyroda, ścieżki leśne – piesze i rowerowe, dwa jeziora z pięknymi, szerokimi, piaszczystymi plażami, które są oczywiście strzeżone, ale i bardzo bogata w atrakcje okolica, zachęcają, aby spędzić tu wakacje.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>