Skarby Cisnej

Posted on 29 października 2016

Cisna to miejscowość położona w Bieszczadach. Cudowne i malownicze tereny sprawiają, że o roku przyjeżdża tutaj wiele turystów. Wśród szlaków górskich można spotkać wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt. Przede wszystkim w czasie górskiej wędrówki na swojej drodze zobaczymy bobra lub przyczajonego jelenia, można podziwiać piękne rośliny, które rosną w chronionych parkach narodowych. Wiele gatunków zarówno flory jak i fauny można spotkać właśnie w Bieszczadach. W 1992 roku obszary w okolicach Cisnej zostały wpisane na światową listę UNESCO, mowa tutaj oczywiście o parkach narodowych.

Do obszarów miejscowości należą aż trzy parki Narodowe. Głównym o największej powierzchni jest Park Narodowy Doliny Sanu. Kolejnym jest Park Krajobrazowy Ciśniansko-Wetliński oraz Park Krajobrazowy Wschodnie Karpaty. W samym Bieszczadzkim Parku Narodowym dla turystów zostało przygotowanych aż 6 ścieżek do pieszej wędrówki. Również można spotkać szlaki rowerowe. Wśród zaznawania spokoju przyrody można zamoczyć ręce w krystalicznie czystej górskiej wodzie. Można również napić się leczniczej wody wprost z potoku. Rezerwat Olszyna Łęgowa to jeden z popularniejszych rezerwatów przyrody. Można w nim bowiem spotkać ponad 200 różnych chronionych gatunków roślin. Należy jednak zaznaczyć, że są one pod ochroną, nie należy w takim razie zrywać rzadkich okazów a w przypadku zwierząt całkowicie zakazane jest ich płoszenie oraz dokarmianie. Jednak największym skarbem i bogactwem tych parków narodowych jest to że jest tutaj krystalicznie czyste powietrze, można zdecydowanie zaznajomić się z cudami przyrody.

Wystarczy tylko zapoznać się z bazą noclegową w Cisnej, każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na preferencje. Nawet najbardziej wymagający turyści będą mogli dopasować dla siebie lokal. Są dostępne ekskluzywne kwatery i standardowe schroniska dla osób, które przyjechały cieszyć się przyrodą. W związku z czym głównym parkiem o największej powierzchni jest Park Narodowy Doliny Sanu. Kolejnym Parkiem Narodowym jest Park Krajobrazowy Ciśniansko-Wetliński oraz Park Krajobrazowy Wschodnie Karpaty. W samym Bieszczadzkim Parku Narodowym dla turystów zostało przygotowanych aż 6 ścieżek do pieszej wędrówki.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>