Poznajemy niespodzianki Powidza

Posted on 17 kwietnia 2017

W województwie wielkopolskim znajduje się wiele ciekawych miejsc. Oczywiście pierwsza na myśl przychodzi Warszawa [więcej tu: blog], ale są tutaj także miejscowości, które pomimo swoich niewielkich rozmiarów serdecznie witają turystów. Do nich zalicza się Powidz, którego usytuowanie pozwala spędzić niezapomniany czas zarówno osobom pragnącym wypocząć w aktywny sposób, jak również tym, które marzą przede wszystkim o ciszy, spokoju i podziwianiu pięknych krajobrazów. Z jakich atrakcji można korzystać podczas pobytu w tej miejscowości?

Rozmaite atrakcje Powidza
Punktem, do którego wybierają się wszyscy turyści jest Jezioro Powidzkie [więcej tu: strona]. Już same spacery wokół niego są przyjemne, jednakże ten zbiornik wodny daje wczasowiczom także inne możliwości. Przy brzegu jest wyznaczona plaża, na której w okresie wakacyjnym opalają się mieszkańcy Powidza oraz turyści. Tuż przy plaży znajduje się kąpielisko, w którym można bezpiecznie zażywać kąpieli. Warto nadmienić, że woda w jeziorze jest bardzo czysta – w dużym stopniu wpływa na to fakt, że panuje zakaz pływania motorówkami po akwenie. W Powidzu można spotkać amatorów innych wodnych sportów, między innymi windsurfingu oraz żeglarstwa. W okresie letnim w miejscowości regularnie organizowane są regaty.

Kolejną atrakcją tego wielkopolskiego letniska jest Powidzki Park Krajobrazowy. Na jego terenie rośnie wiele rzadko spotykanych roślin, które są chronione. Przez Park przebiega wiele turystycznych tras – zarówno dla piechurów, jak i osób preferujących bardziej aktywną formę wypoczynku, jak na przykład jazda na rowerze. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, będąc w Powidzu, to znajdujący się tam park linowy. Mogą z niego korzystać osoby dorosłe, jednak przygotowano także trasę dla dzieci. Jak widać Powidz jest miejscem, w którym nie można narzekać na brak atrakcji.

Gdzie nocować?
Powidz jest miejscem cichym i urokliwym, jednak jego mieszkańcy są nastawieni na przyjmowanie turystów, wobec czego baza noclegowa [więcej tu: meteor] miejscowości z roku na rok staje się coraz większa. Osoby chcące wybrać się tam na urlop, mogą zatem wybierać miejsca noclegowe w różnych obiektach – znajdują się tam między innymi gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki wypoczynkowe nad jeziorem, możliwy jest także wynajem pokoju w prywatnej kwaterze. Ceny są zróżnicowane, jednak najtańsze pokoje kosztują zaledwie 20 zł za dobę. Wszystkie oferty można znaleźć przez link noclegowy wyżej.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>