Park Linowy Tukan – mieleńskie atrakcje

Posted on 10 października 2016

Mielno (info – facebook) to polski kurort nad Morzem Bałtyckim, położony zaraz obok Kołobrzegu i Koszalina, ale jedynymi wodami nie jest Morze Bałtyckie. Na terenie miasta znajduje się też Jezioro Jamno, a to oznacza, że oferta wakacyjna jest bardzo bogata (info dla turysty: baza – noclegi Mielno). Mielno to oczywiście jest związane z wodą ale nie tylko, znajdziemy tam na przykład park linowy, jest on położony w dogodnym miejscu bardzo blisko plaży, około 5 minut drogi na piechotę od centrum. Podzielony jest on na 4 części o różnym stopniu zaawansowania, na których czeka na nas ponad 70 atrakcji. Na trasie dla dzieci znajduje się 18 przeszkód linowych a sama trasa jest położona na wysokości około dwóch metrów nad ziemią i jest przeznaczona dla osób powyżej 130 centymetrów wzrostu. Jeśli martwimy się o nasze pociechy to nie ma o co – w parku pracują wykwalifikowani instruktorzy, którzy zajmują się i zabezpieczają szczególnie tych najmniejszych klientów parku. Trasa lekko trudniejsza nadal nie wymaga wielkich zdolności fizycznych, znajduje się na niej 15 przeszkód, położona jest na różnych wysokościach, a najwyższy punkt to około 7 metrów nad ziemią a trasa zawiera dwa zjazdy tyrolskie. Jednak dla tych, co pragną zażyć trochę adrenaliny proponujemy ostatnią trasę, która wymaga dobrej sprawności fizycznej, aby z niej skorzystać. Złożona jest z 23 przeszkód i znajduje się w najwyższym miejscu na wysokości ponad 12 metrów nad ziemią, posiada trzy zjazdy tyrolskie, a jeden z nich ma nawet 80 metrów długości. Od niedawna również jest dostępna mini trasa dla najmłodszych, na wysokości zaledwie pół metra. Jest to przeznaczone dla tych zupełnie najmniejszych pociech, które mogą się zabawić pod czujnym okiem i zabezpieczeniem rodzica oraz instruktora.

Oczywiście w Parku Linowym Tukan możemy spędzić cały dzień, znajdziemy tam punkt gastronomiczny czy restaurację gdzie zjemy obiad i wypijemy kawę, nie ma się co przejmować parkingiem, ponieważ park jest znakomicie usytuowany i w okolicy można w wielu miejscach zostawić auto. W pobliżu można wynająć pokoje za rozsądną cenę. W parku znajduje się poza parkiem linowym stół do piłkarzyków oraz slackline a w pobliżu parku jest basen, przystań rybacka, w której to pobliżu są restauracje ze świeżo złowionymi rybami. Jest to znakomita propozycja na spędzenia całego dnia, jest to bardzo bezpieczny i dobrze wyposażony park linowy.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>