Kopalnia Soli i inne atrakcje w Wieliczce

Posted on 26 października 2016

Słynna Kopalnia Soli „Wieliczka” to miejsce lubiane przez turystów z Polski i z zagranicy. Z pewnością rozbudowana infrastruktura tego miejsca oraz bogata historia stanowią cenny skarb dla Polski. Kopalnia została wpisana na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Zabytek należy do jednego z najcenniejszych i najatrakcyjniejszych, nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Nie jest jednak jedynym walorem Wieliczki.

Miasto Wieliczka jest położone w środkowej części województwa małopolskiego, w pobliżu Krakowa. Umiejscowione w kotlinie pomiędzy dwoma wzniesieniami: Piaskami Bogucickimi a Pogórzem Bielickim. Szeroka baza noclegowa Wieliczki pozwoli nam spędzić miło i aktywnie czas w tym fascynującym mieście. Liczne hotele, pensjonaty, pokoje gościnne, a nawet agroturystyka w okolicy – wygodne noclegi, Wieliczka może nam zaproponować w różnej cenie.

Nie ulega wątpliwości, że sławna w skali kraju i świata Kopalnia „Wieliczka” to największa atrakcja tego miasta. Koniecznie warto poświęcić na to miejsce nieco czasu. „Wieliczka” posiada dobrze zorganizowaną infrastrukturę atrakcji dla turystów. Podziemne korytarze i komory zagospodarowano na szlaki, którymi mogą poruszać się goście. Najpopularniejsza jest z pewnością trasa turystyczna, gdzie znajdziemy piękne, wykute w soli komory, rzeźby solne, jeziora, a także kaplicę św. Kingi. Trasa zaprowadzi nas także do karczmy oraz Muzeum Żup Krakowskich [tutaj]. Niezwykłe emocje wywoła z pewnością trasa górnicza, która pozwala na czynny udział w niektórych pracach górniczych. Szlak pielgrzymkowy oraz liczne atrakcje dla najmłodszych – w „Wieliczce” każdy znajdzie coś dla siebie. W mieście znajdziemy także liczne zabytki sakralne. Wykonany z modrzewiu kościół św. Sebastiana, klasycystyczny kościół św. Klemensa, klasztor oraz barokowy kościół franciszkanów – to także bardzo cenne i interesujące miejsca. Znajdziemy tutaj liczne dzieła sztuki, różne style architektoniczne oraz bogate i fascynujące historie. Od drewnianego kościółka św. Sebastiana do wybudowanego z rozmachem klasztoru franciszkanów – piękne świątynie z pewnością są warte uwagi. Muzeum Żup Krakowskich ma swoją siedzibę także w Zamku Żupnym. Na zamkowym dziedzińcu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych. Wieliczka z pewnością zauroczy nas swoim klimatem. Liczne ciekawe miejsca pozwolą spędzić ciekawie czas.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>