Klif i plaża w Trzęsaczu – malownicze miejsce z barwną historią

Posted on 9 stycznia 2017

Na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Morzem Bałtyckim, leży niewielka wieś letniskowa – Trzęsacz. Znana jest ona głównie z ruin starego kościoła, położonych na wzmocnionym klifie. Ale w okolicy nie brak też innych atrakcji, jak kolej wąskotorowa czy wiele możliwości na aktywne spędzenie czasu. Nic więc dziwnego, że jest to popularne miejsce, chętnie odwiedzane przez tłumy. Nie wpływa to jednak na spokojną i cichą atmosferę okolicy i każdy na pewno znajdzie tu miejsce dla siebie.

I nie chodzi jedynie o miejsce na plaży, bo bez problemu znajdziemy tutaj także miejsce do spania. Baza noclegowa Trzęsacza to kilkadziesiąt obiektów o różnej wielkości i zakresie cenowym (sprawdź w meteorze). Osada oferuje również miejsca na polach namiotowych i campingach. Każdy więc może znaleźć takie lokum, jakie najbardziej mu odpowiada. Podobnie jest z bazą gastronomiczną tego regionu – po odpoczynku na plaży można skorzystać z usług licznych jadłodajni, restauracji, smażalni ryb i fast foodów.

Nadmorski klif to miejsce bardzo atrakcyjne. Znane przede wszystkim z ruin kościoła (sprawdź w wikipedii), powstałego w średniowieczu. Świątynia znajdowała się pierwotnie dwa kilometry od morskiego brzegu, ale pod koniec XVIII wieku znalazła się niebezpiecznie blisko klifu, a to wszystko przez niszczącą siłę morza. Dzisiaj pozostał już jedynie niewielki fragment południowej ściany, który mocno zabezpieczono, by jak najbardziej opóźnić jego zniszczenie. To także miejsce spotkań paralotniarzy, którzy wykorzystują duży, odsłonięty teren do startów. Od niedawna działa w tych okolicach Multimedialne Muzeum na Klifie, gdzie można poznać historię i przyrodę okolicy. Uzupełniono to wszystko lokalnymi legendami, które wpływają na atmosferę tego miejsca.

Tuż pod klifem rozciąga się natomiast piękna plaża. Prowadzą na nią strome schody, które zaczynają się tarasem widokowym. Z niego rozciąga się piękna panorama okolicy. Okoliczna plaża nie należy może do najszerszych i najbardziej piaszczystych na polskim Wybrzeżu, ale na pewno znajdziemy tutaj miejsce, by usiąść i odpocząć. To także doskonałe miejsce na dłuższe wędrówki. Można się wybrać na spacer w głąb lądu i odkryć okoliczne miejscowości.

Trzęsacz to miejsce warte odwiedzenia w czasie naszych wycieczek nad Bałtykiem. Warto zostać tutaj na dłużej, by zobaczyć nie tylko klif, ale także inne atrakcje tej okolicy.

Bez kategorii


  1. felek pisze:

    Jak piękne miejsce ma jeszcze bogatą historię, to tym bardziej przyciąga ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>