Jastarnia na wczasy i na weekend

Posted on 14 lutego 2017

Morze Bałtyckie ma do zaoferowania znacznie więcej niż mogłoby się to wydawać na początku. Zwolennicy gór powiedzą zapewne, że nad morzem oprócz plażowania nie ma co robić, ale będą w ogromnym błędzie. Morze Bałtyckie to skarbnica wspaniałej przyrody, nietuzinkowych miasteczek i wiosek, a także wspaniałych i gościnnych mieszkańców. Dla miłośników ciekawostek historycznych i przyrodniczych polskie wybrzeże to z pewnością jedno z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Oczywiście, kiedy już zdecydujemy, że wybieramy się nad morze trzeba przemyśleć kilka kwestii. Gdzie zamierzamy nocować? Jakie atrakcje nas interesują? Wolimy tłumy czy raczej spokojny wypoczynek na łonie natury? Te i inne pytania wielokrotnie zadają sobie letnicy, którzy marzą o urlopie nad Bałtykiem. Gdzie zatem jechać, aby świetnie wypocząć i jednocześnie nie uszczuplić zbytnio domowego budżetu? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista. Nad morzem baza noclegowa jest tak fantastycznie rozwinięta, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie, choćby i na największym odludziu.

Wśród gąszczu miast, kurortów i wiosek letniskowych z pewnością na uwagę zasługuje Jastarnia. To niewielkie miasto położone mniej więcej po środku Półwyspu Helskiego to prawdziwy rarytas na polskiej mapie. Oprócz rewelacyjnego położenia Jastarnia ma do zaoferowania także nieco historii i ciekawostek przyrodniczych. Z pewnością nikt, kto się tutaj wybierze nie zazna nudy ani przemęczenia. Położona nad Zatoką Pucką z jednej strony i nad brzegiem Morza Bałtyckiego z drugiej, Jastarnia oferuje noclegi w zasadzie dla każdego, ale należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji (Jastarnia ➧ meteor). Nie ulega wątpliwości, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na półwyspie, ale na szczęście znacznie bardziej budżetowe niż choćby pobliska i bardzo luksusowa Jurata. W zasadzie każdy będzie się tutaj czuł jak u siebie. Wystarczy dać się ponieść emocjom i idealny urlop jest na wyciągnięcie ręki. Jastarnia ma w sobie coś, co przyciąga z nieprawdopodobną siłą. Być może jest to specyficzna atmosfera panująca w mieście, a być może niezwykle mili lokalni mieszkańcy albo urokliwe budynki. Jedno jest pewne. Kto raz tutaj zawitał, z pewnością będzie chciał wracać znacznie częściej.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>