Dlaczego warto wybrać się do Zakopanego?

Posted on 8 marca 2017

Zakopane (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakopane) to niewątpliwie jedno z chętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Trzeba przyznać, że Tatry wyglądają naprawdę imponująco o każdej porze roku. Nic więc dziwnego, że jest to bardzo popularne turystycznie miejsce. Najwyższe w Polsce góry przyciągają w te okolice naprawdę wielu turystów nie tylko z Polski, ale również z całej Europy, a nawet z wielu stron świata. Dlaczego warto wybrać się do Zakopanego? Jakie atrakcje turystyczne powinniśmy koniecznie zobaczyć?

Zakopane jest jedną z najchętniej wybieranych przez piechurów miejscowości w tych okolicach, przede wszystkim ze względu na doskonałe warunki do pobytu. Baza noclegowa jest wyśmienita, a każdy przyjezdny bez trudu wynajmie zadowalające go noclegi (). Jest to miejscowość, w której znajdziemy mnóstwo luksusowych hoteli na naprawdę wysokim poziomie, ale mamy tu też sporo propozycji dla mniej zamożnych wczasowiczów. W tych okolicach bardzo popularne jest rezerwowanie pokoi w prywatnych domach, co na pewno jest dobrą opcją na przykład dla studentów.

Warto wybrać Zakopane jako swoją bazę wypadową do innych, pobliskich miejscowości, ponieważ tutaj znajdziemy najlepsze połączenie komunikacyjne. Trzeba przyznać, że wysokogórskie wycieczki, na które wybierzemy się samochodem mogą być dość kłopotliwe – pozostawienie auta na parkingu jest kosztowne, a po przejściu wielogodzinnej trasy i tak znajdziemy się z dala od naszego auta. Stąd też olbrzymim zainteresowaniem cieszą się busy, które z Zakopanego zawiozą nas praktycznie w każdą stronę gór (a może na drugą stronę Polski – http://pobitegary.com.pl/jastarnia-na-wczasy-i-na-weekend-194/).

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki przyrodnicze tego miejsca – na szlakach turystycznych, których w tych okolicach jest naprawdę mnóstwo możemy odpocząć na łonie natury, wśród zupełnie wyjątkowej flory i fauny. Godne uwagi są również zakopiańskie atrakcje innego rodzaju, takie jak popularne wśród turystów Krupówki – miejsce zakupu pamiątek i wielu lokali usługowych. Polecamy zajrzeć również w takie miejsca, jak skocznia w Zakopanem czy Gubałówka, gdzie możemy dostać się na przykład kolejką, a widok stamtąd jest naprawdę oszałamiający.

Bez kategorii


 1. Felix pisze:

  Zakopane trochę zatraciło swój klimat sprzed kilkunastu lat. W dodatku baza noclegowa bardzo jest tam droga.

 2. Oragnee pisze:

  Można poszukać czegoś w okolicy np Kościelisko czy biały Dunajec, swoją drogą piękne miejsca, warte zobaczenia

 3. minnie pisze:

  Zakopane jest fajne, ale najlepiej przyjechać tutaj poza sezonem, żeby było jak najmniej ludzi, ja tu chętnie rezerwuję nocleg w listopadzie, ale trzeba się liczyć z brzydką pogodą

 4. Jenyss pisze:

  Dokładnie zgadzam się, gdyby nie było warte zobaczenia, nikt by tu nie przyjeżdżał, a to tylko plus, że Zakopane jest tak rozsławione. Z pewnością turyści zagraniczni również marzą o podróży w nasze piękne góry.

 5. GrenValo pisze:

  a ja nie wyobrażam sobie roku bez podróży do Zakopanego…to miasto tętni życiem i tak chyba powinno być, wczasy tutaj to sama przyjemność, bez względu na porę roku :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>