Aleja zasłużonych w Rewie

Posted on 28 grudnia 2016

Rewa to niewielka nadmorska miejscowość słynąca głównie z pięknie ukształtowanej linii brzegowej, jak i windsurfingu. Dlatego też nie brakuje tutaj w okresie letnim turystów chętnych do odpoczynku w tej kameralnej okolicy. Cisza i panujący tutaj spokój, sielankowy nastrój otaczającej miejscowość przyrody sprawiają, iż jest ona doskonałym miejscem na wypoczynek i ucieczkę od gwaru, hałasu i zgiełku codzienności. Rewa mimo iż jest miejscowością niewielką, właściwie wsią, nie narzeka zatem na brak turystów. Poza samą plażą posiada ona bowiem kilka innych atrakcji, które umilą przyjezdnym spędzony tutaj czas. Jedną z takich atrakcji będzie niewątpliwe Aleja Ludzi Morza czy też Aleja Ludzi Zasłużonych. Została ona utworzona przez Tadeusza Krzysztofa w roku 2004. Wtedy też wmurowano tutaj pierwsze tablice upamiętniające osoby, które związane były z morzem i które jemu oddały swe życie. Jest to bowiem aleja, która ma upamiętniać właśnie osoby związane z tą nadmorską miejscowością, osoby które pracowały, walczyły lub pływały po morzu i które na tym morzu zginęły. W kolejnych latach odkrywane są kolejne tablice z nazwiskami, których na dzień dzisiejszy jest już kilkadziesiąt.

Jednymi z pierwszych, których nazwiska zostały tutaj upamiętnione byli na przykład Józef Haller czy Jan Leszczyński. Jest to miejsce niewątpliwie bardzo refleksyjne i wymagające chwili skupienia. Tym bardziej, ze miejsce w jakim się znajduje również nie jest bez znaczenia. Umiejscowiono aleję przy posiadającym długą i niesamowitą historię krzyżu morskim. To tutaj bowiem niegdyś chowano zmarłych, na przykład wyrzuconych przez morze topielców i tu odbywały się msze polowe. Krzyż ten oraz aleja są zatem obowiązkowym punktem wycieczki po Rewie, punktem którego nie należy pomijać, nad którym należy się zatrzymać i pomyśleć. Są tam upamiętnieni ludzie ważni dla Polski i samej wsi. Przyjeżdżając do Rewy wato zatem choć na chwilę zejść z plaży, aby poznać przyrodę i atrakcje turystyczne tej miejscowości. Każdy zatem, kto zechce tutaj zawitać znajdzie odpowiadające swoim potrzebom noclegi Rewa nikogo bowiem nie pozostawi bez dachu nad głową.Niewątpliwie nie roi się tutaj od hoteli i pensjonatów, jak w innych większych nadmorskich kurortach, jednak tutejsza baza noclegowa jest w zupełności wystarczająca w stosunku do potrzeb.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>